Spammeři z Amazonu

Amazon je určitě skvělá firma, každý by v ní jistě chtěl pracovat. K tomu, abyste v Amazonu mohli pracovat, nemusíte ani hnout prstem. Pojďme se spolu podívat na to, jak a co se běžně řeší v Amazonu, když v něm nepracujete.

Tak třeba já.

31.8.2016 jsem se zaregistroval na práci do Amazonu. Bylo mi sděleno, že je o tuto pozici veliký zájem.

2.9.2016 jsem úspěšně prošel přijímacím pohovorem.

Jsem pravidelně svážen do fabriky, budou mi chodit jízní řády a další hromada mailů.

13.9.2016 se v Ústí koná půl-maraton. Nebýt skvělého Amazonu, ani bych se o takové sportovní události nedozvěděl. Ale mě to nevadí, jelikož makám ve fabrice.

Z důvodu konání  půlmaratonu v Ústí nad Labem bude v sobotu 17.9. uzavřeno celé centrum města pro veškerou dopravu.

Odjezdy autobusu ve směru na Amazon budou přemístěny pouze v tento den do ulice Žižkova, zast. MHD Drogerie (přímo před muzeum civilní obrany pod Větruší)

5.10.2016 přichází zima a také zpráva, že se mám teple obléct.

Jo a kdyby v autobude nešlo topení, máme nabonzovat SPZ autobusu. Taky nám poslali způsob, jak se chovat když nám autobude ujede, ale příloha nejde otevřít.

12.10.2016 se jde soutěžit. Soutěží „Vyfoť svou zastávku“ teď žijí všichni zaměstnanci na „SWOZECH“.

Pokud nám na adresu svozy@amazon.com zašlete fotku (v přiměřené kvalitě) některé ze zastávek na seznamu níže, dostanete od nás 2 swagy, které si můžete vyzvednout na Transportation.

Sice nechápu, co je to za soutěž, když stačí poslat fotku zastávky a automaticky vyhrávám, ale nebudu se moc ptát. Chci svý dva swagy!

20.10.2016 je emailová lekce češtiny. Pravidlo 10-ti minut. Prosíme zaměstnance o dodržování pravidla 10 minut!

1.11.2016 jsem dostal výstražný email, že bych měl konvertovat.

3.11.2016 jsem dostal upomínku, že jsem ještě nekonvertoval.

3.11.2016 Amazon shání AMBASSADORA na linku Mělník. Jako tímhle si u mě Amazon hodně šplhnul. Nečekal jsem, že místo ušmudlané Karosy budeme jezdim Ambassadorem. A jestli ho shání, na mobile.de mají hned dva. Stojí sice 30 tisíc Euro, ale myslím, že pro svoz zaměstanců je to to pravé!

4.11.2016 se mi Amazon omlouvá za spam.

Omlouvám se za spam.

23.11.2016 jsem konvertoval. Konvertoval do kmenového stavu.

Přesvědčila mě k tomu Alves Carvalho Andrea, též známá jako carvandr. Jenom mám zadat svůj email a heslo do důvěryhodného formuláře mydocs.

30.11.2016 „BADGE SWAG PRG1 kámo!“ Jsme krutá firma! Vždycky, když řidič busu pochopí, jaká je nula, řekne si, že chce vidět náš Badge kámo! Nejlepší na tom, je, že se dají koupit za 11 doláčů a je jich v jednom balení 25 ks.

Upozorňujeme zaměstnance, že na vyžádání mají vždy povinnost ukázat řidiči autobusu nebo Ambasadorovi badge. Řidič autobusu má v případě odmítnutí právo vykázat zaměstnance z autobusu.

9.12.2016 jsem dostal nařízené Vánoční směny.

13.12.2016 jsem přišel na to, že se jmenuji Petr a že makám v Amazonu.

4.1.2017 jsem byl požádán, abych vyplnil dotazník spokojenosti. Také je důležité zmínit, že:

Nastupování do autobusů

Připomínáme, že zaměstnanci jsou povinni nastupovat do prvního autobusu, který přijede na zastávku, a to až do té doby, dokud se zcela nezaplní. Případné absence z důvodu přeplnění autobusu nebudou omluveny, pokud v předchozích autobusech byla volná místa.

Nová hesla do systému!

Také mi dnes přišla nová hesla do systému (pro jistotu jsem je nezkoušel, to už by se asi mohlo jednat o neoprávněný přístup do systému, ale když mi Amazon posílá hesla k soukromým účtům nějakého svého zaměstnace, domnívám se, že je to chyba Amazonu).

6.1.2017 věnuji pozornost daním. Netušil jsem, že potřebuji takovou kopu podkladů k tomu, aby si stát mohl zaevidovat správně daně. Začínám závidět živnostníkům, že mají jen daňové přiznání, sociálku a pojištovnu.

Dokumenty potřebné pro zhotovení ročního zúčtování

 • Zápočtový list od předcházejícího zaměstnavatele (pokud jste měli v roce 2016 jiného zaměstnavatele než Amazon)
 • Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti – tento dokument je součástí vaší osobní složky na personálním oddělení pro případ, že vám roční zúčtování zajistí zaměstnavatel. Pokud si budete podávat roční zúčtování sami, formulář je běžně k dispozici na finančním úřadě, nebo na internetu
 • Rodné listy dětí (v případě že budete uplatňovat slevy na dítě/děti)
 • ZTP dítěte (v případě že budete chtít uplatňovat slevy ZTP na dítě)
 • Potvrzení o studiu (v případě že budete chtít uplatnit slevu na studenta)
 • Potvrzení zaměstnavatele manžela/manželky o neuplatnění daňového zvýhodnění na děti (v případě slevy na dítě) / Čestné prohlášení
 • Potvrzení o registraci na Úřadu práce (pokud jste byli v roce 2016 na ÚP registrováni)
 • Čestné prohlášení (uplatňuje se v případě registrace na Úřadu práce a zaměstnanec tím stvrzuje, že neměl příjem v určitém období)
 • Kopie smlouvy penzijního připojištění (pokud budete chtít uplatnit slevu na dani)
 • Originál potvrzení o zaplacených příspěvcích na penzijní připojištění (pokud budete chtít uplatnit slevu na dani – zašle vám automaticky vás penzijní fond)
 • Kopie smlouvy o soukromém životním pojištění (pokud budete chtít uplatnit slevu na dani)
 • Originál potvrzení o zaplaceném pojistném (pokud budete chtít uplatnit slevu na dani – toto potvrzení vám zašle automaticky vaše pojišťovna)
 • Kopie smlouvy o úvěru na financování bytových potřeb (pro odpočet úroků ze stavebního spoření a hypotečního úvěru) (pokud budete chtít uplatnit slevu na dani)
 • Kopie výpisu z listu vlastnictví
 • Originál potvrzení příslušné stavební spořitelny o částce skutečně zaplacených úroků v uplynulém roce snížených o státní příspěvek (toto potvrzení vám automaticky vystaví příslušná stavební spořitelna)
 • Potvrzení  o výši příjmu od předchozího zaměstnavatele (pouze v případě, že se na zaměstnance vtahuje solidární daň)
 • Potvrzení z Finančního Úřadu o změně z nerezidenta na rezidenta

10.1.2017 mi změnili výplatnici. Udělali ji nyní mnohem přehlednější, než tu předchozí. Škoda, ta stará mi bude chybět.

Jaké změny najdete na nových výplatních páskách:

 • Celkový součet odpracovaných hodin včetně přesčasů.
 • Rozdělení jednotlivých údajů na výplatní pásce do sekcí:
 • Odpracované hodiny (standardní odpracované hodiny, přesčasové hodiny);
 • Příplatky (veškeré zákonné příplatky např. za práci v noci, o víkendu, atd.);
 • Neodpracované hodiny (dovolená, nemoc, návštěva lékaře, neplacené volno,…);
 • Ostatní (Měsíční bonus, Sezónní bonus);
 • Opravy předchozích období (veškeré opravy v docházce za předchozí výplatní měsíce).
 • Přejmenování výrazů v hlavičce tak, aby lépe odrážely pravý význam („fond hodin“ přejmenován na „plánované hodiny = fond“, „odprac. hod“ přejmenovány na „odprac. hod dle fondu“).
 • Přidání časového koeficientu směny do hlavičky pásky (denní hodinová sazba = 9,67).
 • Přejmenování výrazu „záloha“ na „mimořádná platba“, neboť se jedná o platby zaslané mimo standardní výplatní termín.

Co si o tom mám myslet?

Když se z toho chci odhlásit, mám napsat na svozy@amazon.com, ale já se z žádných svozů odhlásit nechci. A co když mě jen zajímá, jak funguje interní komunikace Amazonu, kterou mi Amazon sám posílá.

Co když je to skrytá forma náborové kampaně. Vezmou databázi českých emailů a začnou na ně generovat rádoby legitimní traffic aby ukázali, jak je Amazon skvělá firma, jak komunikuje, jak pěčlivě vozí své pracovníky do práce a nemusí mrznou ve stanu před fabrikou a také jak vypadá výplatnice, na které je 36 táců jen za přesčasy.

Navíc, krásně to dokládá význam Opt-in, tedy že bych měl vykonat akci, kterou je třeba potvrzení emailu. Což jsem nikdy neudělal. I přes to mě maily chodí. Amazon je tedy spammerská organizace. Amazon by se z toho měl poučit a zavést ověřování emailů. Zvlášť, když se tváří jako super Hi – tech renomovaná firma, co rozváží zboží dronama.

Taky by mě zajímalo, zda panu Petrovi nechybí tyto informace a zda z toho v práci nemá průšvih? A snad mu neujedou autobusy.

A hlavně nezapoměňte!

Work hard. Have fun. Make history.

2 komentáře: „Spammeři z Amazonu

 1. A jeste si neodpustim ad „Facebook multiple pixels“: moc diky za super tip, samotneho by me to nenapadlo.

  Sice ho nejspise nikdy nevyuziji, neb dosud asi uplne nerozumim „logice“ FBBM. Clovek by dle nazvu ocekaval, ze kdyz mam jeden „umbrella“ centralni byznys s pridanou kreditkou, tak se mi „deleguje“ na vsechny ostatni „sub-byznysy“, cili Ad Accounty, ale ejhle…

  A kdyz se mi nahodou pri priznive konstelaci Jupiteru podari vytvorit _alespon_ jeden sub-ad-account, tak Jupiter-Nejupiter priradit k danemu sub-acc. novy („sub-„)FB Pixel s unikatnim cisilkem v tom druhem argumentu fce fbq(‚init‘, ‚????????‘) je nadlisky ukol snad i pro Marecka Cukrkostku.

  Napadaji me dve vysvetleni, jedno nepravdepodobnejsi nez druhe. Slovo „manager“ znamena, ze si muzu „namenežovat‘ libovolne cisilko z vcerejsiho tahu sportky, anebo mi unika vyznam slova „(Bussiness) Manager“. Asi jsem ve skole zrovna chybel a slovo „manager“ ve skutecnosti znamena „obstacler“. Anebo jsem jen zkratka uplne blbej a UI FBBM je neco tak genialniho, ze moje mentalni kapacita ho nema nejmensi sanci absorbovat.

  Na druhou stranu, neco mi rika, ze tolkienovske „One unique FB Pix ID rules them all“ v tomhle FBMordoru asi nebude to prave orechove.

  No nic, dost trapneho stezovani, jdi se venovat necemu poradnemu a smyslupnemu. jako napriklad x dalsim superintuitivnim UI jinych marketackych sragor vychytavek.

  GL & HF

  (Btw: jsou vubec nektere ty veci (80 %) ve specce/docs FB Marketing API u nas v CR (UOOS etc.) legalni? Viz https://developers.facebook.com/docs/facebook-pixel/pixel-with-ads/conversion-tracking#advanced_match – dyt to „Any customer data you pass through the Facebook JavaScript pixel is hashed locally on the browser before it goes to the Facebook servers for matching.“ nemuze byt jen „locally on the browser“, jak se to rekne cesky…, reliable.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..