Analytics Development – zdroje

Stephen Harris

GTM týpek, na svém blogu má pár zajímavých řešení pro velmi atypické práce s GTM, např migrace mezi technologiemi nebo různé rovnáky na vohejbáky do GTM, třeba pro práci s LookUp tables. Stojí za přečtení, jak se s tím někdo zbytečně morduje, než aby si to radši napsal v JS.

http://www.seerinteractive.com/blog/author/stephen-harris/

Eike Pierstorff

Blog o web analytice němecného vývojáře ze společnosti e-dynamics. Kdo řeší technické otázky kolem webové analytiky a především Google Analytics, nejspíše se s Eikem již setkam na Stack Overflow, kde je snad nejaktivnějším uživatelem v google-analytics sekci.

http://www.flesheatingarthropods.org/

Philip Walton

Engineer @ google

Týpek, co v Google vyvíjí trackery a má blog o programování a tak.

https://philipwalton.com/ 

Jan Exner – Webanalytics for developers

Schopný a v technologii hluboko utopený vývojář nástrojů kolem Adobe Marketing Cloud s bohatými zkušenostmi. Specificky tedy implemnetační hardcore záležitosti v Dynamic Tag Mangeru, s čímž přímo souvisí JavaScript.

https://webanalyticsfordevelopers.com/

Simo Ahava

Populární evangelizátor Google Tag Manageru a Google Analytics, Google Developer Expert a obecně uznávaná osobnost web analytiky celosvětově. Má pěkný blog s praktickými tipy a celkem up-to date infromacemi z pod-kapoty tagmanagerů. Lze zde najít odpovědi i na nedokumentované části Google Analytics a Google Tag Manager, zjevně má nějaké podpultové informace.

http://www.simoahava.com/

Google Developers

Vyčerpávající studnice informací ke google produktům. Dříve zde mnoho důležitých údajů ze zákulisí trackeru chybělo a mnoho bylo třeba zjištovat cestou reverzního inženýrství, dnes je však téměř vše jak na zlatém podnose.

Adobe Marketing Cloud Help

Velmi podrobná dokumentace všech Adobe nástrojů. Možnost i stáhnout jako PDF příručku.

StackOverflow

http://stackoverflow.com/questions/tagged/google-analytics